Spojte se s námi

Třeboň a okolí

Zámek Třeboň

Pokud nevíte, kam se v Třeboni podívat, či spíše pokud si nemůžete vybrat z celé řady lákadel, kterými město a jeho okolí oplývá, pak můžete navštívit první právě renesanční zámek. Jeho areál najdeme přímo v centru Třeboně.

Na zámku jsou tři prohlídkové trasy:

  • Schwarzenberská apartmá
  • Rožmberské renesanční interiéry
  • Konírna, psí kuchyně, kasematy

Pokud se chystáte do zámku Třeboň, tak určitě nezapomeňte navštívit také park. Historický areál má ale také další expozice, jako je výstava o třeboňské krajině Třeboňsko – krajina a lidéstrašidelná sklepení plná heraldických monster.

Schwarzenberská hrobka

Ke Schwarzenberské hrobce se dostanete procházkou po hrázi rybníka Svět. Jde o stavbu z roku 1874. Hrobka je vystavěna ve tvaru pravidelného šestiúhelníku a má dvě patra. Uvnitř leží 26 rakví s ostatky příslušníků šlechtického rodu Schwarzenbergů.

Pokud vás láká návštěva zámku, Schwarzenberské hrobky a dalších krásných míst, kterých má Třeboňsko na rozdávání, pak vás zveme do našeho ubytování v Třeboni. Náš kraj má rozhodně co nabídnout a to ať už k nám přijedete sami nebo jako rodina s dětmi.

Rybník Svět a Opatovický rybník

Každý, kdo zavítá na dovolenou do Třeboně, se téměř se stoprocentní jistotou vydá na hráz rybníka Svět. Jen málokdo z turistů ale prokračuje dále na hráz Opatovického rybníka, který na Svět navazuje.

A právě na něm se skrývá jedno úžasné místo. Asi ve 3/4 hráze najdete zarostlou cestu na skrytou „mini-pláž“ s lavičkou, kam chodí místní sledovat romantické západy slunce nad rybníkem. Lavička je ale pouze pro dva, takže musíte přijít jako první.